Station Caravan Park image 1

Station Caravan Park


  • Driftstider: 23.03 - 31.10 - i øjeblikket i drift
  • AdresseWest BeachIV30 5RU Elgin, Storbritannien - Vis på kort
  • RegionSkotske højland

Bedømmelser

Bedømmelser i detaljer

  • Stilhed
    3.0

  • Mad / butikker
    4.0

  • Generel renlighed
    5.0

  • Renlighed af sanitære faciliteter
    5.0

  • Venlighed
    5.0

  • Infrastruktur
    4.5

  • Fritidsaktiviteter
    3.0

  • Beliggenhed
    4.0

  • Værdi for pengene
    4.0

  • Sanitære faciliteter
    4.5

Bedømt af gæster som "Velegnet til"

4.5
Par
4.5
Ældre borgere
4.0
Familier med børn under 12 år
4.0
Familier med børn under 18 år
3.5
Familier med børn under 12 år
2.0
Ungdomsgrupper

Beskrivelse

Profil

Hinter einem Wohngebiet mit Restaurants und kleinen Shops, an einem Abenteuerspielplatz und kurz vor dem ruhigen Meer liegt der windberuhigte Mobilerholungspark. Es gibt hier Grasstellplätze mit Strom, auch runde Kieselsteine, flacher Boden. Nur 20 Meter von der Nordsee entfernt. Der …Campingplatz hat einen Servicepoint für Wasser und Abwasser am Eingang. Die Sanitäranlagen sind mit Nummerncode begehbar, sehr sauber und modern eingerichtet. Für die Duschen und den Fön entstehen Extrakosten. Es gibt einen Waschsalon und Waschbecken für Geschirr im Außenbereich. Für Spätankommende ohne Reservierung gibt es eine gute Beschreibung zu den Stellplätzen und Nutzung der Toiletten am Eingang der Rezeption. Außerdem können auch Glampingunterkünfte und Holiday Vans gemietet werden.
  • Campingplads kategori:
  • Autocamperpladser foran portene: Ikke tilgængelig
Foreslå ændring

Referencepris

Lavsæson 20,75 €*
*To voksne, campingvogn, bil, elektricitet og lokale skat per nat

Driftstider

23. marts - 31. oktober

Ejendomme

Faciliteter

  • Autocamper serviceområde
  • Borde og bænke
  • Tørretumblere
  • Vaskemaskiner
  • Lounge
  • Wi-Fi

Ved parkeringspladsen

  • Elektriske tilslutninger
  • Skygge på pladser(Ingen skygge)
  • Kemisk bortskaffelsessted på pladsen
  • Vandtilslutning på banen

Kæledyr

  • Hunde tilladt i højsæson
  • Hunde tilladt i lavsæson

Familie & Børn

  • Legeplads
  • Omklædningsrum for babyer

Svømning & Wellness

  • sandet strand
  • Vild svømning(Hav)
  • Indendørs pool
  • Sauna
  • Udendørs pool

Fritidsmuligheder

  • Fiskeri
  • Sejlads
  • Windsurfing
  • Bordtennis
  • Cykeludlejning
  • Langrendski
  • Skilift

Pris & forplejning

  • Brød sælges på pladsen
  • Købmandsbutik
  • Restaurant
  • Snackbar

Tilgængelighed

  • Universelt tilgængelige sanitære faciliteter

Lejeboliger

  • Bungalows
  • Ferielejligheder
  • Leje campingvogne
  • Udlejning telte

Ferietype

  • Permanent camping
  • Minicampingplads
  • Nudisme
  • Vintercamping

Beliggenhed

map
5.0
  • Hav: På pladsen
  • I bjergene: Nej
  • Næste by/landsby: På pladsen
  • Tog- eller busstation: 1 km

Adresse

West Beach
IV30 5RU Elgin
Storbritannien
GPS-koordinater
Lat 57.7084, Long -3.43904
Få rutevejledning
Foreslå ændring

Kontakt

Station Caravan Park

Ofte stillede spørgsmål

Hvor langt er der fra stranden til Station Caravan Park?

Station Caravan Park ligger direkte ud til stranden. Læs mere om beliggenheden

Er hunde tilladt på campingpladsen Station Caravan Park?

Hunde er tilladt i højsæsonen og lavsæsonen.

Hvornår har Station Caravan Park åbent?

Station Caravan Park er åben fra 23. marts til 31. oktober. Vis detaljer om campingpladsen

Er Station Caravan Park familievenlig?

Gæster vurderer Station Caravan Park som særligt velegnet til familier med børn under 12 og 18 år. Til fritidsaktiviteter tilbyder campingpladsen Station Caravan Park many muligheder, såsom Legeplads og meget mere.

Se alle fritidsaktiviteter

Hvordan vurderer gæster og andre campister Station Caravan Park?

Campister vurderer Station Caravan Park til 5 ud af 5. Dette gør Station Caravan Park til en af de bedst vurderede campingpladser i delstaten Skotland.

Gæster vurderer følgende faciliteter særligt godt: Generel renlighed, Renlighed af sanitære faciliteter, Venlighed

Ifølge gæsterne er Station Caravan Park særligt velegnet til: Par og Ældre borgere

Læs alle campistanmeldelser

Er der indkøbsmuligheder i nærheden af Station Caravan Park?

Der ligger en købmandsbutik -1 km derfra. Den nærmeste by ligger 0 km væk. Læs mere om beliggenheden

Hvor langt er der til den nærmeste by fra Station Caravan Park?

Campingpladsen ligger i byen.. Du kan nå et bus- eller togstoppested på 1 km. Læs mere om beliggenheden

Hvilke spisemuligheder tilbyder Station Caravan Park?

Campingpladsen Station Caravan Park har desværre endnu ikke givet oplysninger om spisemuligheder, men du kan efterspørge oplysningerne direkte hos campingpladsen. Send forespørgsel nu

Generelt vurderer gæsterne mad og drikke på pladsen til 4 ud af 5.

Søg efter andre campingpladser med restaurant i Skotland

Er der wi-fi eller internet på campingpladsen Station Caravan Park?

Campingpladsen Station Caravan Park tilbyder desværre ikke wi-fi.

Er Station Caravan Park handicapvenlig?

Sanitetsfaciliteterne er handicapvenlige. Se alle campingpladsens faciliteter

Hvor mange standpladser har Station Caravan Park?

Campingpladsen Station Caravan Park har desværre endnu ikke givet oplysninger om turistpladser. Send forespørgsel nu

Søg efter andre campingpladser i Skotland

Hvor stor er Station Caravan Park?

Campingpladsen Station Caravan Park har desværre endnu ikke givet oplysninger om størrelsen, men du kan også efterspørge oplysningerne direkte hos pladsen. Send forespørgsel nu

Søg efter andre campingpladser i Skotland

Hvad koster det at bo på Station Caravan Park?

En overnatning på Station Caravan Park koster fra 20,75 €, men priserne varierer afhængigt af den valgte periode, gæster osv. På camping.info kan du sende en uforpligtende forespørgsel til Station Caravan Park for at få oplyst aktuelle priser og ledighed. Send forespørgsel nu