De Broekse Hoeve image 1

De Broekse Hoeve


  • Driftstider: 08.04 - 28.09 - i øjeblikket i drift
  • AdresseBroek 409511 PT Gieterveen, Holland - Vis på kort

Bedømmelser

Beskrivelse

Profil

Kindvriendelijke camping. Iedereen die bij de Broekse Hoeve heeft geboekt mag gratis gebruik maken van ons eigen zwembad, het volleybalveld of het huttenbos. Verder zijn er voor de kinderen diverse speeltoestellen, een grote zandbak en een kleine kinderboerderij. Langs de …beek kan men vissen. En in de beek kan men kanovaren of een vlot bouwen. Camping de Broekse Hoeve ligt in het natuurgebied de Hunze vallei. Een van de mooiste plekjes van Drenthe.
  • Campingplads kategori:
  • Størrelsen på webstedet: 3 ha
  • Samlet antal pladser: 20
  • Antal turistpladser: 20 (Heraf pakker: 20)
Foreslå ændring

Referencepris

Højsæson 18,00 €*
*To voksne, campingvogn, bil, elektricitet og lokale skat per nat

Driftstider

08. april - 28. september

Ejendomme

Faciliteter

Ved parkeringspladsen

Kæledyr

Familie & Børn

Svømning & Wellness

Fritidsmuligheder

Pris & forplejning

Lejeboliger

Ferietype

Beliggenhed

map

Vejbeskrivelse

Kindvriendelijke camping De camping is zeer kindvriendelijk. Iedereen die bij de Broekse Hoeve heeft geboekt mag gratis gebruik maken van ons eigen zwembad, het volleybalveld of het huttenbos. Verder zijn er voor de kinderen diverse speeltoestellen, een grote zandbak en …een kleine kinderboerderij. Langs de beek kan men vissen. En in de beek kan men kanovaren of een vlot bouwen.
  • Flod: På pladsen
  • I bjergene: Nej
  • Næste by: 18 km
  • Næste by/landsby: På pladsen
  • Tog- eller busstation: 0,2 km

Adresse

Broek 40
9511 PT Gieterveen
Holland
GPS-koordinater
Lat 53.02653, Long 6.83963
Få rutevejledning
Foreslå ændring

Kontakt

De Broekse Hoeve

call or fax
Ring eller fax

Ofte stillede spørgsmål

Hvor langt er der fra floden til De Broekse Hoeve?

De Broekse Hoeve ligger direkte ud til floden. Læs mere om beliggenheden

Er hunde tilladt på campingpladsen De Broekse Hoeve?

Hunde er tilladt i højsæsonen og lavsæsonen.

Hvornår har De Broekse Hoeve åbent?

De Broekse Hoeve er åben fra 8. april til 28. september. Vis detaljer om campingpladsen

Er De Broekse Hoeve familievenlig?

Til fritidsaktiviteter tilbyder campingpladsen De Broekse Hoeve many muligheder, såsom Legeplads, Udendørs pool, Børneunderholdningsprogram og meget mere.

Se alle fritidsaktiviteter

Hvordan vurderer gæster og andre campister De Broekse Hoeve?

Campingpladsen De Broekse Hoeve er endnu ikke blevet bedømt af andre campister.

Bedøm De Broekse Hoeve nu

Vis de bedste campingpladser i Drenthe

Er der indkøbsmuligheder i nærheden af De Broekse Hoeve?

Der ligger en købmandsbutik 0.2 km derfra. Den nærmeste by ligger 0 km væk, den nærmeste storby ligger 18 km væk. Læs mere om beliggenheden

Hvor langt er der til den nærmeste by fra De Broekse Hoeve?

Campingpladsen ligger i byen., den nærmeste storby ligger 18 km væk. Du kan nå et bus- eller togstoppested på 0.2 km. Læs mere om beliggenheden

Hvilke spisemuligheder tilbyder De Broekse Hoeve?

Der er sørget godt for maden, for der ligger en restaurant i en afstand af 0.3 km. Derudover er der også en snackbar i en afstand af 0.3 km.

Til selvforplejning er der en købmandsbutik i en afstand af 0.2 km.

Se alle muligheder i detaljer

Er der wi-fi eller internet på campingpladsen De Broekse Hoeve?

Campingpladsen De Broekse Hoeve har desværre endnu ikke givet oplysninger om wi-fi, men du kan efterspørge oplysningerne direkte hos campingpladsen. Send forespørgsel nu

Søg efter andre campingpladser i Drenthe, som tilbyder wi-fi

Er De Broekse Hoeve handicapvenlig?

Campingpladsen De Broekse Hoeve har desværre endnu ikke givet oplysninger om handicapvenlighed, men du kan også spørge efter oplysningerne direkte hos campingpladsen. Send forespørgsel nu

Søg efter andre campingpladser i Drenthe

Hvor mange standpladser har De Broekse Hoeve?

De Broekse Hoeve har 20 pladser til turister og 0 pladser til faste campister.

Se alle oplysninger om campingpladsen nu

Hvor stor er De Broekse Hoeve?

De Broekse Hoeve har en størrelse på 3 hektar.

Se alle oplysninger om campingpladsen nu

Hvad koster det at bo på De Broekse Hoeve?

En overnatning på De Broekse Hoeve koster fra 18,00 €, men priserne varierer afhængigt af den valgte periode, gæster osv. På camping.info kan du sende en uforpligtende forespørgsel til De Broekse Hoeve for at få oplyst aktuelle priser og ledighed. Send forespørgsel nu