Fra32,00€
Camping Isola
- Driftstider: 15.01 - 15.12 - i øjeblikket i drift
- Adresse: Al Gaggioletto 3, 6515 Gudo, Schweiz - Vis på kort
- Region: Lago MaggioreAlperne
Bedømmelser
Bedømmelser i detaljer
- Stilhed4.0
- Mad / butikker3.7
- Generel renlighed3.5
- Renlighed af sanitære faciliteter3.1
- Tilstand for lejeindkvartering5.0
- Venlighed4.0
- Infrastruktur3.6
- Fritidsaktiviteter3.9
- Beliggenhed3.9
- Værdi for pengene3.6
- Sanitære faciliteter2.7
Aktiviteter anbefalet af gæster
Mountainbiking
(2 Gæster)Slapper af
(2 Gæster)Klatring
(1 Gæst)Ridning
(1 Gæst)Feste
(1 Gæst)Bedømt af gæster som "Velegnet til"
Gæster med hunde
Gæster med telte
Par
Ungdomsgrupper
Ældre borgere
Familier med børn under 12 år
Familier med børn under 12 år
Familier med børn under 18 år
Beskrivelse
Profil
Ingen beskrivelse endnu.
- Campingplads kategori:
- Størrelsen på webstedet: 30 ha
- Samlet antal pladser: 250
- Antal turistpladser: 175 (Heraf pakker: 75)
Referencepris
Højsæson 32,00 €*
Lavsæson 32,00 €*
*To voksne, campingvogn, bil, elektricitet og lokale skat per nat
Driftstider
15. januar - 15. december
Ejendomme
Faciliteter
- Autocamper serviceområde
- Individuelle vaskekabiner(16)
- Internetterminal
- Tørretumblere
- Vaskemaskiner
- Wi-Fi(Pris ukendt)
Ved parkeringspladsen
- Elektriske tilslutninger
- Separat plads til ungdomsgrupper
Kæledyr
- Hunde tilladt i højsæson
- Hunde tilladt i lavsæson
Familie & Børn
- Børneunderholdningsprogram
- Legeplads
- Omklædningsrum for babyer
Svømning & Wellness
- Udendørs pool
- Vild svømning(7 km, Sø)
- Indendørs pool
- Sauna
- Varme kilder
Fritidsmuligheder
- Bordtennis
- Cykeludlejning
- Golf(10 km)
- Minigolf(3 km)
- Tennis(3 km)
- Skilift
Pris & forplejning
- Brød sælges på pladsen
- Købmandsbutik
- Restaurant
- Snackbar
Tilgængelighed
- Universelt tilgængelige sanitære faciliteter
Lejeboliger
- Bungalows
- Leje campingvogne
- Udlejning telte
- Ferielejligheder
- Kahytter
Ferietype
- Permanent camping
- Vintercamping
- Minicampingplads
- Nudisme
Beliggenhed

- Sø: 7 km
- Flod: På pladsen
- I bjergene: Nej
- Næste by: 7 km
- Næste by/landsby: 1 km
- Tog- eller busstation: 0,5 km
Kontakt
Camping Isola
Ring eller fax
Ofte stillede spørgsmål
Hvor langt er der fra floden til Camping Isola?
Camping Isola ligger direkte ud til floden. Læs mere om beliggenheden
Er hunde tilladt på campingpladsen Camping Isola?
Hunde er tilladt i højsæsonen og lavsæsonen. Gæster vurderer Camping Isola som "velegnet til gæster med hund" med 4.8 ud af 5. Læs detaljerede anmeldelser nu
Hvornår har Camping Isola åbent?
Camping Isola er åben fra 15. januar til 15. december. Vis detaljer om campingpladsen
Er Camping Isola familievenlig?
Til fritidsaktiviteter tilbyder campingpladsen Camping Isola many muligheder, såsom Legeplads, Udendørs pool, Børneunderholdningsprogram og meget mere.
Se alle fritidsaktiviteter
Se alle fritidsaktiviteter
Hvordan vurderer gæster og andre campister Camping Isola?
Campister vurderer Camping Isola til 3.6 ud af 5.
Gæster vurderer følgende faciliteter særligt godt: Tilstand for lejeindkvartering, Stilhed, Venlighed
Ifølge gæsterne er Camping Isola særligt velegnet til: Gæster med telte og Par
Ifølge gæsterne er Camping Isola ideel til: Cykling og Svømning
Læs alle campistanmeldelser
Gæster vurderer følgende faciliteter særligt godt: Tilstand for lejeindkvartering, Stilhed, Venlighed
Ifølge gæsterne er Camping Isola særligt velegnet til: Gæster med telte og Par
Ifølge gæsterne er Camping Isola ideel til: Cykling og Svømning
Læs alle campistanmeldelser
Er der indkøbsmuligheder i nærheden af Camping Isola?
Der er en købmandsbutik direkte på campingpladsen. Desuden tilbyder Camping Isola morgenbrødsservice direkte på pladsen. Den nærmeste by ligger 1 km væk, den nærmeste storby ligger 7 km væk. Læs mere om beliggenheden
Hvor langt er der til den nærmeste by fra Camping Isola?
Den nærmeste by ligger 1 km væk, den nærmeste storby ligger 7 km væk. Du kan nå et bus- eller togstoppested på 0.5 km. Læs mere om beliggenheden
Hvilke spisemuligheder tilbyder Camping Isola?
Der er sørget godt for maden, for der ligger en restaurant direkte på pladsen.
Med morgenbrødsservice direkte på pladsen kan du starte dagen afslappet.
Til selvforplejning er der en købmandsbutik direkte på pladsen.
Generelt vurderer gæsterne mad og drikke på pladsen til 3.7 ud af 5.
Se alle muligheder i detaljer
Med morgenbrødsservice direkte på pladsen kan du starte dagen afslappet.
Til selvforplejning er der en købmandsbutik direkte på pladsen.
Generelt vurderer gæsterne mad og drikke på pladsen til 3.7 ud af 5.
Se alle muligheder i detaljer
Er der wi-fi eller internet på campingpladsen Camping Isola?
Campingpladsen Camping Isola tilbyder wi-fi. Derudover er der eine internetterminal på pladsen.
Er Camping Isola handicapvenlig?
Sanitetsfaciliteterne er handicapvenlige. Se alle campingpladsens faciliteter
Hvor mange standpladser har Camping Isola?
Camping Isola har 175 pladser til turister og 75 pladser til faste campister.
Se alle oplysninger om campingpladsen nu
Se alle oplysninger om campingpladsen nu
Hvor stor er Camping Isola?
Hvad koster det at bo på Camping Isola?
En overnatning på Camping Isola koster fra 32,00 €, men priserne varierer afhængigt af den valgte periode, gæster osv. På camping.info kan du sende en uforpligtende forespørgsel til Camping Isola for at få oplyst aktuelle priser og ledighed. Send forespørgsel nu
Deutsch
English
Nederlands
français
italiano
Español
български
босански
čeština
dansk
Ελληνικά
eesti
suomi
hrvatski
magyar
lietuvių
latviešu
norsk bokmål
polski
português
română
русский
slovenčina
slovenščina
српски
svenska
Türkçe



