Camping Desimi Beach image 1

Camping Desimi Beach


Betyg

Betyg i detalj

  • Fridfullhet
    4.1

  • Mat / butiker
    3.8

  • Allmän renlighet
    4.3

  • Sanitetsanläggningars renlighet
    4.1

  • Villkor för hyresbostäder
    4.7

  • Vänlighet
    4.4

  • Infrastruktur
    3.5

  • Fritidsaktiviteter
    3.4

  • Plats
    4.2

  • Valuta för pengarna
    4.0

  • Sanitetsanläggningar
    3.6

Aktiviteter som rekommenderas av gäster

KayakPaddling (6 Gäster)
MotorboatMotorbåt (6 Gäster)
SwimmingBad (4 Gäster)

Diving
Dykning
(3 Gäster)
Relaxing
Avkopplande
(3 Gäster)
Sailing
Segling
(3 Gäster)
Culinary
Mat & dryck
(1 Gäst)
Fishing
Fiske
(1 Gäst)
Hiking
Vandring
(1 Gäst)
Motorcycle
Motorcykel
(1 Gäst)
Strolling
Lugna promenader
(1 Gäst)

Bedömd av gäster som "Lämplig för"

4.4
Par
4.4
Gäster med hundar
4.4
Pensionärer
4.0
Gäster med tält
3.7
Familjer med barn under 12 år
3.6
Familjer med barn under 6 år
3.2
Familjer med barn under 18 år
2.8
Ungdomsgrupper

Beskrivning

Profil

There are good reasons why many of our guests return every year... We are a high quality camping, laid out along the beach on flat terrain, full of shadow and flowers. Pitches shaded by olive trees and reeds. Greek hospitality …as well as our customer satisfaction are few of our characteristics.
  • Webbplatsens storlek: 1,5 ha (Markförhållanden: Gräs)
  • Totalt antal ställplatser: 150
Föreslå ändring

Öppettider

01. april - 30. oktober

Egenskaper

Faciliteter

  • Internetterminal
  • Tvättmaskiner
  • Wi-Fi(Pris okänt)

Vid parkeringsplatsen

  • Elektriska anslutningar
  • Separat utrymme för ungdomsgrupper
  • Skugga på platsen(Mestadels skuggad)

Sällskapsdjur

  • Hundar tillåtna under högsäsong
  • Hundar tillåtna under lågsäsong

Fritidsmöjligheter

  • Cykelhyra
  • Segling
  • Vindsurfing

Pris & Catering

  • Gatukök
  • Mataffär
  • Restaurang

Uthyrningsboende

  • Hyra husvagnar
  • Bungalows
  • Hyra tält
  • Semesterlägenheter

Typ av semester

  • Vintercamping

Plats

map
4.1

Vägbeskrivning

Camping is situated 20 km south from Lefkada town direction to Nidri. Just beyond Vlicho just look for the signs of Camping Desimi Beach and you'll find the campsite 2 km. further on.
  • Hav: På plats
  • Nästa stad: 4 km
  • Nästa stad / by: 2 km
  • Nära en tåg- eller busstation: 1 km

Adress

31100 Vlicho
Grekland
GPS-koordinater
Lat 38.67194, Long 20.71
Få vägbeskrivningar
Föreslå ändring

Kontakt

Camping Desimi Beach

call or fax
Ring eller faxa

Vanliga frågor

Hur långt från havet ligger Camping Desimi Beach?

Camping Desimi Beach ligger direkt vid havet. Läs mer om läget

Är hundar tillåtna på campingplatsen Camping Desimi Beach?

Hundar är tillåtna under högsäsong och lågsäsong. Gäster ger Camping Desimi Beach betyget "lämplig för gäster med hundar" med 4.4 av 5. Läs detaljerade recensioner nu

När har Camping Desimi Beach öppet?

Camping Desimi Beach har öppet från 1. april till 30. oktober. Visa detaljer om campingplatsen

Är Camping Desimi Beach familjevänlig?

Tyvärr har campingplatsen Camping Desimi Beach inte lämnat någon information om fritidsaktiviteter för barn än, men du kan efterfråga informationen direkt från campingplatsen. Skicka förfrågan nu

Gäster anser att Camping Desimi Beach är särskilt lämplig för
  • Familjer med barn under 6 år med 3.6 av 5 poäng
  • Familjer med barn under 12 år med 3.7 av 5 poäng
  • Familjer med barn under 18 år med 3.2 av 5 poäng


Sök efter andra familjevänliga campingplatser i Joniska öarna

Hur bedömer gäster och andra campare Camping Desimi Beach?

Campare ger Camping Desimi Beach betyget 4.1 av 5. Detta gör Camping Desimi Beach till en av de bäst rankade campingplatserna i förbundslandet Joniska öarna.

Gäster ger följande egenskaper särskilt bra betyg: Villkor för hyresbostäder, Vänlighet, Allmän renlighet

Enligt gästerna är Camping Desimi Beach särskilt lämplig för: Par och Pensionärer

Enligt gästerna är Camping Desimi Beach idealisk för: Paddling och Motorbåt

Läs alla recensioner från campare

Finnes det inköpsmöjligheter i närheten av Camping Desimi Beach?

Det finns en livsmedelsbutik direkt på campingplatsen. Närmaste ort ligger 2 km bort, närmaste stad ligger 4 km bort. Läs mer om läget

Hur långt är det till närmaste ort eller stad från Camping Desimi Beach?

Närmaste ort ligger 2 km bort, närmaste stad ligger 4 km bort. Du kan nå en buss- eller tåghållplats på 1 km. Läs mer om läget

Vilka matalternativ erbjuder Camping Desimi Beach?

Det är väl sörjt för maten, eftersom det finns en restaurang direkt på platsen. Dessutom finns det även en snackbar direkt på platsen.

För självhushållning finns en livsmedelsbutik direkt på platsen.

Överlag ger gästerna maten och drycken på platsen 3.8 av 5.

Visa alla alternativ i detalj

Finns det wi-fi eller internet på campingplatsen Camping Desimi Beach?

Campingplatsen Camping Desimi Beach erbjuder wi-fi. Dessutom finns en internetterminal på plats.

Är Camping Desimi Beach tillgänglighetsanpassad?

Tyvärr har campingplatsen Camping Desimi Beach inte lämnat någon information om tillgänglighet än, men du kan också efterfråga informationen direkt från campingplatsen. Skicka förfrågan nu

Sök efter andra campingplatser i Joniska öarna

Hur många platser har Camping Desimi Beach?

Tyvärr har campingplatsen Camping Desimi Beach inte lämnat någon information om turistplatser än. Skicka förfrågan nu

Sök efter andra campingplatser i Joniska öarna

Hur stor är Camping Desimi Beach?

Camping Desimi Beach har en storlek på 1,5 hektar. Markförhållandet är: Gräs

Visa all information om campingplatsen nu

Vad kostar det att bo på Camping Desimi Beach?

Tyvärr har campingplatsen Camping Desimi Beach inte lämnat någon information om priser än, men du kan också efterfråga informationen direkt från platsen. Skicka förfrågan nu

Sök efter andra campingplatser i Joniska öarna