Från25,00€
Buitengoed de Panoven
- Öppettider: 15.04 - 20.08 - för närvarande i drift
- Adress: Panovenweg 18, 6905 DW Zevenaar, Nederländerna - Visa på kartan
- Region: BetuweAchterhoek
Betyg
Beskrivning
Profil
Holiday Resort de Panoven in Holland is a well preserved Industrial Heritage dating back to 1850 ,with a strong family tradition in brick-and rooftile making. Nowadays the drying shacks have been turned into places for overnight stay for families and …
- Campingkategori:
- Webbplatsens storlek: 10 ha (Markförhållanden: Gräs)
- Totalt antal ställplatser: 5
- Antal turistplatser: 5
- Husbilsplatser framför grindarna: 0
- Stoppplatser framför portarna även för husvagnar: Inte tillgänglig
Referens pris
Högsäsong 25,00 €*
*Två vuxna, husvagn, bil, el och lokala skatter per natt
Öppettider
15. april - 20. augusti
Egenskaper
Faciliteter
- Bord och bänkar
- Centralt lägereldsområde
- Husbils-serviceplats
- Individuella tvättbås(4)
- Internetterminal
- Torktumlare
- Tvättmaskiner
- Utbyte av gasbehållare
- Ved tillgänglig
- Wi-Fi(Pris okänt)
- Bad att hyra
- Förvaringsskåp
- Lounge
Vid parkeringsplatsen
- Bil tillåten på planen
- Elektriska anslutningar
- Separat utrymme för ungdomsgrupper
- Skugga på platsen(Halvt skuggad)
- Bilfria platser
- Gasanslutning på området
- Lägereld tillåtet på området
- Platsen har möjlighet till kemiskt bortskaffande
- TV-anslutning på platsen
- Vattenanslutning på platsen
Sällskapsdjur
- Hundar tillåtna i hyresbostäder
- Hundar tillåtna under högsäsong
- Hundar tillåtna under lågsäsong
- Hundpark(0,2 km)
- Område för hundsim(0,2 km)
Familj & barn
- Djurpark
- Lekplats(0,5 km)
- Barnunderhållningsprogram
- Skötrum
Simning & Friskvård
- Bastu(1,5 km)
- Inomhuspool(1,5 km)
- Sandstrand(0,2 km)
- Utomhuspool(0,2 km)
- Varma källor(15 km)
- Nudiststrand
- Vattenrutschkana
Fritidsmöjligheter
- Båtuthyrning(5 km)
- Cykelhyra(0,5 km)
- Fiske(0,1 km)
- Golf(5 km)
- Ridsport(2,5 km)
- Segling(5 km)
- Sjösättningsramp(5 km)
- Tennis(1,5 km)
- Volleyboll
- Bangolf
- Bordtennis
- Dykplats
- Längdåkning
- Skidlift
- Vindsurfing
Pris & Catering
- Gatukök
- Mataffär(0,5 km)
- Restaurang
- Bröd säljs på plats
Tillgänglighet
- Allmän vattentillgång
- Rullstolsramper
- Allmänt tillgängliga sanitetsanläggningar
Uthyrningsboende
- Bungalows
- Semesterlägenheter
- Hyra husvagnar
- Hyra tält
- Hyttar
Typ av semester
- Vintercamping
- Mindre campingplats
- Naturism
- Permanent camping
Plats

Vägbeskrivning
Buitengoed de Panoven ligt zo'n 800 meter achter het treinstation Zevenaar aan de Panovenweg 18. Zevenaar ligt net voorbij Arnhem. Neem va. de A-12 afslag Zevenaar-West bij van der Valk hotel en rijdt door naar Zevenaar. Bij binenkomst de bruinwitte …
- Sjö: På plats
- Flod: 0,5 km
- Höjd (över havet): 16 m
- Nästa stad: 1 km
- Nästa stad / by: 1 km
- Nära en tåg- eller busstation: 0,5 km
- Motorvägsavfart: 2 km
Adress
Panovenweg 186905 DW Zevenaar
Nederländerna
GPS-koordinater
Lat 51.91791, Long 6.07072
Få vägbeskrivningarKontakt
Buitengoed de Panoven
Ring eller faxa
Vanliga frågor
Hur långt från sjön ligger Buitengoed de Panoven?
Buitengoed de Panoven ligger direkt vid sjön. Läs mer om läget
Är hundar tillåtna på campingplatsen Buitengoed de Panoven?
Hundar är tillåtna under högsäsong och lågsäsong. Hundar är också tillåtna i hyresboenden.
När har Buitengoed de Panoven öppet?
Buitengoed de Panoven har öppet från 15. april till 20. augusti. Visa detaljer om campingplatsen
Är Buitengoed de Panoven familjevänlig?
För fritidsaktiviteter erbjuder campingplatsen Buitengoed de Panoven många möjligheter, som Lekplats, Ridsport, Utomhuspool, Djurpark och mycket mer. Vid dåligt väder kan du använda inomhuspoolen (1.5 km bort).
Visa alla fritidsaktiviteter
Visa alla fritidsaktiviteter
Hur bedömer gäster och andra campare Buitengoed de Panoven?
Campingplatsen Buitengoed de Panoven har inte blivit recenserad av andra campare än.
Recensera Buitengoed de Panoven nu
Visa de bästa campingplatserna i Gelderland
Visa de bästa campingplatserna i regionen Betuwe
Visa de bästa campingplatserna i regionen Achterhoek
Recensera Buitengoed de Panoven nu
Visa de bästa campingplatserna i Gelderland
Visa de bästa campingplatserna i regionen Betuwe
Visa de bästa campingplatserna i regionen Achterhoek
Finnes det inköpsmöjligheter i närheten av Buitengoed de Panoven?
Det finns en livsmedelsbutik 0.5 km bort. Närmaste ort ligger 1 km bort, närmaste stad ligger 1 km bort. Läs mer om läget
Hur långt är det till närmaste ort eller stad från Buitengoed de Panoven?
Närmaste ort ligger 1 km bort, närmaste stad ligger 1 km bort. Du kan nå en buss- eller tåghållplats på 0.5 km. Närmeste motorvägsavfart ligger 2 km bort. Läs mer om läget
Vilka matalternativ erbjuder Buitengoed de Panoven?
Det är väl sörjt för maten, eftersom det finns en restaurang direkt på platsen. Dessutom finns det även en snackbar direkt på platsen.
För självhushållning finns en livsmedelsbutik på ett avstånd av 0.5 km.
Förresten kan gasolflaskor bytas direkt på platsen. Och de som vill låna bord eller bänkar kan också göra det på plats.
Visa alla alternativ i detalj
För självhushållning finns en livsmedelsbutik på ett avstånd av 0.5 km.
Förresten kan gasolflaskor bytas direkt på platsen. Och de som vill låna bord eller bänkar kan också göra det på plats.
Visa alla alternativ i detalj
Finns det wi-fi eller internet på campingplatsen Buitengoed de Panoven?
Campingplatsen Buitengoed de Panoven erbjuder wi-fi. Dessutom finns en internetterminal på plats.
Är Buitengoed de Panoven tillgänglighetsanpassad?
Ramper finns tillgängliga för rullstolsburna. Sanitetsanläggningarna är inte tillgänglighetsanpassade. Inget står i vägen för badglädje, eftersom tillgången till vattnet är tillgänglighetsanpassad. Visa alla campingplatsens faciliteter
Hur många platser har Buitengoed de Panoven?
Buitengoed de Panoven har 5 platser för turister och 0 platser för säsongscampare.
Visa all information om campingplatsen nu
Visa all information om campingplatsen nu
Hur stor är Buitengoed de Panoven?
Buitengoed de Panoven har en storlek på 10 hektar. Markförhållandet är: Gräs
Visa all information om campingplatsen nu
Visa all information om campingplatsen nu
Vad kostar det att bo på Buitengoed de Panoven?
En övernattning på Buitengoed de Panoven kostar från 25,00 €, men priserna varierar beroende på vald period, gäster osv. På camping.info kan du skicka en icke-bindande förfrågan till Buitengoed de Panoven för att få reda på aktuella priser och tillgänglighet. Skicka förfrågan nu
Deutsch
English
Nederlands
français
italiano
Español
български
босански
čeština
dansk
Ελληνικά
eesti
suomi
hrvatski
magyar
lietuvių
latviešu
norsk bokmål
polski
português
română
русский
slovenčina
slovenščina
српски
svenska
Türkçe
