De la25,70€
Camping Nature L'Ombrage
- Ore de operare: 30.04 - 20.09 - în prezent în exploatare
- Adresa: route de Ruoms 6440, 07150 Lagorce, Franţa - Arată pe hartă
- Regiune: ArdècheLargentièrePrivasSudul Franței
- Site-ul web: www.campinglombrage.com
Evaluări
Evaluări în detaliu
- Curățenia în general4.9
- Raport calitate-preț4.9
Descriere
Profil
Located between Vallon Pont d'Arc and Ruoms, at the entrance to the Natural reserve of gorges of the Ardeche, nearby the famous Pont d'Arc and the Chauvet Pont d'Arc cave, the campsite is a small, quiet and familial camping (80 …
- Categoria camping:
- Dimensiunea site-ului: 7 ha
- Numărul total de terenuri: 80
- Numărul de locuri turistice: 65 (Din care parcele: 65)
- Locuri pentru caravane în fața porților: 0
- Locuri de escală în fața porților și pentru rulote: Nu este disponibil
Pret de referinta
Sezon de vârf 43,00 EUR*
Extrasezon 25,70 EUR*
*Doi adulți, caravană, mașină, electricitate și taxe locale pe noapte
Ore de operare
30. Aprilie - 20. Septembrie
Proprietăți
Facilități
- Cabine de spălat individuale(8)
- Mașini de spălat
- Terminal de internet
- Wi-Fi(Preț necunoscut)
- Este permis grătarul cu cărbuni
- Lemn de foc disponibil
- Uscătoare de rufe
- Zona centrală pentru foc de tabără
La locul de parcare
- Cabluri electrice
- Umbră pe parcelele de campare(În majoritate umbră)
- Conectare la cablu TV pe parcela de campare
- Conectare la rețeaua de apă pe parcela de campare
- Conectare la rețeaua de gaz pe parcela de campare
- Foc de tabără permis pe parcela de campare
- Parcele de campare fără autovehicule
- Punct de colectare a substanțelor chimice pe parcela de campare
- Spațiu separat pentru grupurile de tineri
Animale de companie
- Este permis accesul câinilor în extrasezon
- Este permis accesul câinilor în sezonul de vârf
- Dușuri pentru câini
Familie și copii
- Cameră de schimbat bebeluși
- Loc de joacă
- Loc de joacă acoperit
- Zoo cu acces la animale
Înot și wellness
- Piscină acoperită
- Saună
Oportunități de petrecere a timpului liber
- Echitație(2 km)
- Pescuit(1 km)
- Tenis de masă
- Închiriere de bărci
Tarife și catering
- Alimentară(1 km)
- Pâine vândută în locație
- Restaurant(1 km)
Accesibilitate
- Grupuri sanitare accesibile pentru oricine
Cazare de închiriat
- Cabine
- Corturi de închiriere
- Vile
- Apartamente de vacanță
- Închirieri rulote
Tip vacanta
- Camping de iarnă
- Camping permanent
- Loc mic de campare
- Nudism
Locație

Directii
Sortie Autoroute A7 Montélmard Sud puis Pierrelattes, Bourg St Andéol, Vallon Pont d'Arc et enfin Ruoms. Le camping est à 1km de Ruoms.
- Râu: 2 km
- Următorul oraș/sat: 1,5 km
Adresa
route de Ruoms 644007150 Lagorce
Franţa
Coordonate GPS
Lat 44.4494, Long 4.363
Primire indicațiiContact
Camping Nature L'Ombrage
Sunați sau trimiteți fax
Întrebări frecvente
Cât de departe este Camping Nature L'Ombrage de râu?
Camping Nature L'Ombrage se află la 2 km distanță de râu. Află mai multe despre locație
Sunt permiși câinii în campingul Camping Nature L'Ombrage?
Câinii sunt permiși în sezonul de vârf și în extrasezon.
Când este deschis Camping Nature L'Ombrage?
Camping Nature L'Ombrage este deschis de la 30. Aprilie până la 20. Septembrie. Verifică disponibilitatea acum
Este Camping Nature L'Ombrage potrivit pentru familii?
Pentru activități de petrecere a timpului liber, campingul Camping Nature L'Ombrage oferă multe posibilități, cum ar fi Loc de joacă, Echitație și multe altele.
Vezi toate oportunitățile de recreere
Vezi toate oportunitățile de recreere
Cum evaluează oaspeții și alți campiști Camping Nature L'Ombrage?
Campiștii evaluează Camping Nature L'Ombrage cu 4.9 din 5. Acest lucru face ca Camping Nature L'Ombrage să fie unul dintre campingurile de top din Franţa.
Oaspeții evaluează următoarele caracteristici deosebit de bine: Curățenia în general, Raport calitate-preț
Citește toate recenziile campiștilor
Oaspeții evaluează următoarele caracteristici deosebit de bine: Curățenia în general, Raport calitate-preț
Citește toate recenziile campiștilor
Există posibilități de cumpărături în apropiere de Camping Nature L'Ombrage?
Există un magazin alimentar la 1 km distanță. În plus, Camping Nature L'Ombrage oferă serviciu de livrare pâine proaspătă direct în camping. Cea mai apropiată localitate se află la 1.5 km distanță. Află mai multe despre locație
Cât de departe este cea mai apropiată localitate sau cel mai apropiat oraș de Camping Nature L'Ombrage?
Cea mai apropiată localitate se află la 1.5 km distanță. Află mai multe despre locație
Ce opțiuni de luat masa oferă Camping Nature L'Ombrage?
Partea culinară este asigurată, deoarece există un restaurant la o distanță de 1 km.
Cu serviciul de livrare pâine proaspătă direct în camping, poți începe ziua relaxat.
Pentru auto-gospodărire, există un magazin alimentar la o distanță de 1 km.
Vezi toate opțiunile în detaliu
Cu serviciul de livrare pâine proaspătă direct în camping, poți începe ziua relaxat.
Pentru auto-gospodărire, există un magazin alimentar la o distanță de 1 km.
Vezi toate opțiunile în detaliu
Există wi-fi sau internet în campingul Camping Nature L'Ombrage?
Campingul Camping Nature L'Ombrage oferă Wi-Fi. În Signaling, există un terminal de internet în camping.
Este Camping Nature L'Ombrage accesibil persoanelor cu dizabilități?
Grupurile sanitare sunt accesibile persoanelor cu dizabilități. Vezi toate dotările campingului
Câte parcele are Camping Nature L'Ombrage?
Camping Nature L'Ombrage are 65 parcele pentru turiști și 15 parcele pentru campiști permanenți.
Vezi acum toate informațiile despre camping
Vezi acum toate informațiile despre camping
Cât de mare este Camping Nature L'Ombrage?
Cât costă o ședere la Camping Nature L'Ombrage?
O noapte de cazare la Camping Nature L'Ombrage costă 25,70 EUR - 43,00 EUR, dar prețurile variază în funcție de perioada aleasă, numărul de oaspeți etc. Pe camping.info poți introduce datele călătoriei tale pentru a vedea prețurile actuale și disponibilitatea.
Introdu datele călătoriei tale acum și vezi prețurile actuale
Introdu datele călătoriei tale acum și vezi prețurile actuale
Deutsch
English
Nederlands
français
italiano
Español
български
босански
čeština
dansk
Ελληνικά
eesti
suomi
hrvatski
magyar
lietuvių
latviešu
norsk bokmål
polski
português
română
русский
slovenčina
slovenščina
српски
svenska
Türkçe
