De la35,00€
Camping Capalonga
- Ore de operare: 17.04 - 28.09 - în prezent în exploatare
- Adresa: Viale della Laguna 16, 30028 Bibione Pineda, Italia - Arată pe hartă
- Regiune: VeneţiaBibioneAdrianordul ItalieiMittelmeer
- Site-ul web: www.capalonga.com
Evaluări
Evaluări în detaliu
- Liniște3.3
- Alimente / Magazine3.8
- Curățenia în general3.3
- Curățenia grupurilor sanitare2.9
- Starea locului de cazare închiriat3.1
- Amabilitate3.3
- Infrastructură3.4
- Activități de agrement3.9
- Locație4.6
- Raport calitate-preț3.0
- Grupuri sanitare3.0
Activități recomandate de oaspeți
Ciclism
(24 Oaspeți)Caiac
(20 Oaspeți)Petreceri
(13 Oaspeți)Navigație
(13 Oaspeți)Pescuit
(10 Oaspeți)Plimbări lejere
(9 Oaspeți)Surfing
(8 Oaspeți)Alimente / Băuturi
(4 Oaspeți)Evaluat de oaspeți drept „Potrivit pentru”
Familii cu copii sub 12 ani
Familii cu copii sub 6 ani
Familii cu copii sub 18 ani
Cupluri
Persoane în vârstă
Oaspeți cu corturi
Grupuri de tineri
Oaspeți cu câini
Descriere
Profil
Capalonga Camping Village is located in the green area of Bibione Pineda, between the lagoon north of Venice and the Adriatic Sea. It is a unique 4-star resort in terms of its view and the quality of its services. It …
- Categoria camping:
- Dimensiunea site-ului: 26 ha (Condițiile solului: Iarbă)
- Numărul total de terenuri: 744
- Numărul de locuri turistice: 744
- Locuri pentru caravane în fața porților: 0
- Locuri de escală în fața porților și pentru rulote: Disponibil
Pret de referinta
Sezon de vârf 71,00 EUR*
Extrasezon 35,00 EUR*
*Doi adulți, caravană, mașină, electricitate și taxe locale pe noapte
Ore de operare
17. Aprilie - 28. Septembrie
Proprietăți
Facilități
- Dulapuri
- Este permis grătarul cu cărbuni
- Mașini de spălat
- Punct de service pentru rulote
- Salon
- Schimb de butelii cu gaz(15 km)
- Terminal de internet
- Uscătoare de rufe
- Wi-Fi(Parțial, Cu plată)
- Mese și bănci
La locul de parcare
- Cabluri electrice
- Este permis accesul autovehiculului pe parcela de campare
- Umbră pe parcelele de campare(În majoritate umbră)
- Parcele de campare fără autovehicule
Animale de companie
- Este permis accesul câinilor în extrasezon
- Este permis accesul câinilor în locurile de cazare de închiriat
- Este permis accesul câinilor în sezonul de vârf
- Parc pentru câini
- Locație de înot pentru câini
Familie și copii
- Cameră de schimbat bebeluși
- Loc de joacă
- Program de divertisment pentru copii
Înot și wellness
- Piscină în aer liber
- Plajă cu nisip
- Saună
- Tobogan cu apă
- Plajă pentru nudiști
Oportunități de petrecere a timpului liber
- Golf(10 km)
- Navigație
- Pescuit
- Rampă de lansare
- Tenis
- Tenis de masă
- Volei
- Windsurfing
- Închiriere de biciclete
- Închiriere de bărci
- Echitație
- Locație pentru scufundări
Tarife și catering
- Bar cu gustări
- Pâine vândută în locație
- Restaurant
Accesibilitate
- Acces neîngrădit la apă
- Grupuri sanitare accesibile pentru oricine
- Rampe pentru scaune cu rotile
Cazare de închiriat
- Cabine
- Corturi de închiriere
- Vile
- Închirieri rulote
- Apartamente de vacanță
Tip vacanta
- Camping permanent
- Camping de iarnă
- Loc mic de campare
Locație

Directii
At the entrance to Bibione, take the roundabout in the direction of Bibione Pineda, then continue straight ahead. The campsite is signposted. Coordinates are: 45°37'51‘N 12°59'39’E
- Mare: În locație
- in munti: Nu
- Următorul oraș/sat: 7 km
- Gară sau stație de autobuz: 0,1 km
- Ieșire de pe autostradă: 20 km
Adresa
Viale della Laguna 1630028 Bibione Pineda
Italia
Coordonate GPS
Lat 45.63050768030132, Long 12.994008389757523
Primire indicațiiContact
Camping Capalonga
CIN: IT027034B1QXJM2UC2
Sunați sau trimiteți fax
Întrebări frecvente
Cât de departe este Camping Capalonga de plajă?
Camping Capalonga este situat direct pe plajă. Află mai multe despre locație
Sunt permiși câinii în campingul Camping Capalonga?
Câinii sunt permiși în sezonul de vârf și în extrasezon. Câinii sunt permiși și în unitățile de cazare de închiriat. Oaspeții evaluează Camping Capalonga ca fiind „potrivit pentru oaspeții cu câini” cu 2.3 din 5. Citește acum recenziile în detaliu
Când este deschis Camping Capalonga?
Camping Capalonga este deschis de la 17. Aprilie până la 28. Septembrie. Verifică disponibilitatea acum
Este Camping Capalonga potrivit pentru familii?
Oaspeții evaluează Camping Capalonga ca fiind deosebit de potrivit pentru familiile cu copii sub 6 și 12 ani. Pentru activități de petrecere a timpului liber, campingul Camping Capalonga oferă multe posibilități, cum ar fi Loc de joacă, Piscină în aer liber, Tobogan cu apă, Program de divertisment pentru copii și multe altele.
Vezi toate oportunitățile de recreere
Vezi toate oportunitățile de recreere
Cum evaluează oaspeții și alți campiști Camping Capalonga?
Campiștii evaluează Camping Capalonga cu 3.4 din 5.
Oaspeții evaluează următoarele caracteristici deosebit de bine: Locație
Conform oaspeților săi, Camping Capalonga este deosebit de potrivit pentru: Familii cu copii sub 12 ani și Familii cu copii sub 6 ani
Conform oaspeților săi, Camping Capalonga este ideal pentru: Înot și Barcă cu motor
Citește toate recenziile campiștilor
Oaspeții evaluează următoarele caracteristici deosebit de bine: Locație
Conform oaspeților săi, Camping Capalonga este deosebit de potrivit pentru: Familii cu copii sub 12 ani și Familii cu copii sub 6 ani
Conform oaspeților săi, Camping Capalonga este ideal pentru: Înot și Barcă cu motor
Citește toate recenziile campiștilor
Există posibilități de cumpărături în apropiere de Camping Capalonga?
Ne pare rău, campingul Camping Capalonga nu a furnizat încă detalii despre magazine, dar poți solicita informațiile direct de la camping. Trimite cererea acum
Caută alte campinguri în Veneto cu magazine
Caută alte campinguri în Veneto cu magazine
Cât de departe este cea mai apropiată localitate sau cel mai apropiat oraș de Camping Capalonga?
Cea mai apropiată localitate se află la 7 km distanță. Poți ajunge la o stație de autobuz sau de tren în 0.1 km. Cea mai apropiată ieșire de pe autostradă se află la 20 km distanță. Află mai multe despre locație
Ce opțiuni de luat masa oferă Camping Capalonga?
Partea culinară este asigurată, deoarece există un restaurant direct în camping. De asemenea, există și un snack bar direct în camping.
Cu serviciul de livrare pâine proaspătă direct în camping, poți începe ziua relaxat. Adevărații fani ai grătarului pot chiar să aprindă grătarul cu cărbuni.
În general, oaspeții evaluează oferta culinară din camping cu 3.8 din 5.
De altfel, buteliile de gaz pot fi schimbate la o distanță de 15 km.
Vezi toate opțiunile în detaliu
Cu serviciul de livrare pâine proaspătă direct în camping, poți începe ziua relaxat. Adevărații fani ai grătarului pot chiar să aprindă grătarul cu cărbuni.
În general, oaspeții evaluează oferta culinară din camping cu 3.8 din 5.
De altfel, buteliile de gaz pot fi schimbate la o distanță de 15 km.
Vezi toate opțiunile în detaliu
Există wi-fi sau internet în campingul Camping Capalonga?
Campingul Camping Capalonga oferă Wi-Fi parțial. Aceasta este contra cost. În Signaling, există un terminal de internet în camping.
Este Camping Capalonga accesibil persoanelor cu dizabilități?
Sunt disponibile rampe pentru utilizatorii de scaune cu rotile. Grupurile sanitare sunt accesibile persoanelor cu dizabilități. Nimic nu stă în calea distracției la scăldat, deoarece accesul la apă este accesibil persoanelor cu dizabilități. Vezi toate dotările campingului
Câte parcele are Camping Capalonga?
Camping Capalonga are 744 parcele pentru turiști și 0 parcele pentru campiști permanenți. În fața barierei există locuri de parcare pentru rulote.
Vezi acum toate informațiile despre camping
Vezi acum toate informațiile despre camping
Cât de mare este Camping Capalonga?
Camping Capalonga are o suprafață de 26 hectare. Starea terenului este: Iarbă
Vezi acum toate informațiile despre camping
Vezi acum toate informațiile despre camping
Cât costă o ședere la Camping Capalonga?
O noapte de cazare la Camping Capalonga costă 35,00 EUR - 71,00 EUR, dar prețurile variază în funcție de perioada aleasă, numărul de oaspeți etc. Pe camping.info poți introduce datele călătoriei tale pentru a vedea prețurile actuale și disponibilitatea.
Introdu datele călătoriei tale acum și vezi prețurile actuale
Introdu datele călătoriei tale acum și vezi prețurile actuale
Deutsch
English
Nederlands
français
italiano
Español
български
босански
čeština
dansk
Ελληνικά
eesti
suomi
hrvatski
magyar
lietuvių
latviešu
norsk bokmål
polski
português
română
русский
slovenčina
slovenščina
српски
svenska
Türkçe



