Inselrhein Heidenfahrt image 1

Inselrhein Heidenfahrt


Vurderinger

Vurderinger i detalj

  • Stillhet
    3.1

  • Mat / butikker
    2.8

  • Generell renslighet
    2.3

  • Renslighet på sanitærfasiliteter
    2.3

  • Tilstand på innkvartering til utleie
    1.0

  • Vennlighet
    2.4

  • Infrastruktur
    2.1

  • Fritidsaktiviteter
    3.0

  • Beliggenhet
    4.0

  • Verdi for pengene
    2.6

  • Sanitærfasiliteter
    1.8

Hva gjestene skriver

user image
user image placeholder
user image placeholder

Det finnes 20 evalueringer skrevet av campere.

Vis alle evalueringer

Aktiviteter anbefalt av gjester

CyclingSykling (13 Gjester)
KayakKajakkpadling (9 Gjester)
HikingFotturer (7 Gjester)

Motorboat
Motorbåt
(6 Gjester)
Fishing
Fisking
(5 Gjester)
Relaxing
Avslapning
(5 Gjester)
Culture
Kultur
(3 Gjester)
Mountainbiking
Terrengsykling
(3 Gjester)
Sailing
Seiling
(3 Gjester)
Swimming
Svømming
(3 Gjester)
Sightseeing
Sightseeing
(2 Gjester)

Vurdert av gjester som «Passer for»

3.3
Gjester med hunder
2.8
Par
2.8
Familier med barn under 18
2.8
Ungdomsgrupper
2.7
Pensjonister
2.4
Gjester med telt
2.4
Familier med barn under 12
1.9
Familier med barn under 6

Beskrivelse

Profil

Im Rahmen eines Modellprojekts des Umweltministeriums Rheinland-Pfalz (Ecocamping) wurde 2004 der frühere Campingplatz in Heidenfahrt am Rhein (12 km von Mainz Rg. Ingelheim) mit komplett neuer Infrastruktur wieder aufgebaut. Er ist Teil der Rheinufergestaltung mit Rheinstrand, Uferpromenade, Erholungs- und Renaturierungsbereich …in der Rheinaue Mainz-Ingelheim, direkt und zentral am Hauptradweg am Rhein zwischen Mainz und Bingen vor dem Naturschutzgebiet "Mariannenaue" gelegen. Hier genießen Sie eine Auszeit vom Alltag! Direkt angeschlossen finden Sie einen tollen Wein -und Biergarten in lockerer Atmosphäre und leckeren Speisen.
  • Campingplasskategori:
  • Størrelsen på nettstedet: 2,2 ha (Grunnforhold: Gress)
  • Totalt antall plasser: 98
  • Antall turistplasser: 48 (Hvorav pakker: 48)
  • Bobilplasser foran portene: Tilgjengelig
  • Stoppeplasser foran portene også for campingvogner: Ikke tilgjengelig
Foreslå endring

Referansepris

Høysesong 23,00 €*
Lavsesong 23,00 €*
*To voksne, campingvogn, bil, strøm og lokale avgifter pr. natt

Driftstider

04. april - 31. oktober

Egenskaper

Fasiliteter

Ved parkeringsplassen

Kjæledyr

Familie og barn

Svømming og velvære

Fritidsmuligheter

Pris og catering

tilgjengelighet

Utleieboliger

Ferietype

Beliggenhet

map
2.3

Veibeskrivelse

Campingplatz, Wein- und Biergarten "Inselrhein Heidenfahrt“ Außerhalb / Unteraue 0 Direkt am Rheinufer 55262 Heidesheim-Heidenfahrt" Mit dem Auto: A 60/ Abfahrt Ingelheim-Ost / Heidesheim-West; an der Abfahrt rheinwärts (nach Nordosten) abbiegen nach ca. 900 m an Kreuzung links (Richtung -> …Heidenfahrt). Dieser Landstraße ca. 2,1 km (Richtung -> Rhein) folgen (nicht in Siedlung abbiegen). Gäste des Ufers nutzen den großen Parkplatz (neu) vor dem Rheindamm auf der rechten Seite. Dauerstellplatzinhaber (nur je 1 KfZ) und gehbehinderte Gäste fahren die Anliegerstraße direkt hinter dem Damm links am Dammfuß bis zur Schranke. Mit dem Fahrrad: Direkt am Rheinradweg von Mainz nach Bingen am Rheinufer Heidenfahrt (rheinseits des Dammradwegs) gelegen. Orientierung: Rhein-km 513,1. Öffentliche Verkehrsmittel: Bhf. Heidesheim (mindestens stündlicher Halt Strecke Mainz-Bingen und umgekehrt) oder Bahnbuslinie von/nach Heidenfahrt (Abfahrt in Mainz, Ingelheim, Heidesheim)
  • Elv: På stedet
  • I fjellet: Ingen
  • Neste by: 5 km
  • Neste by/landsby: 3 km
  • Tog- eller busstasjon: 0,3 km
  • Motorveiavkjørsel: 0,5 km

Adresse

Außerhalb/Unteraue 0
55262 Heidesheim-Heidenfahrt
Tyskland
GPS-koordinater
Lat 50.01021, Long 8.09677
Få veibeskrivelse
Foreslå endring

Kontakt

Inselrhein Heidenfahrt

call or fax
Ring eller faks

Ofte stilte spørsmål

Hvor langt fra elven ligger Inselrhein Heidenfahrt?

Inselrhein Heidenfahrt ligger rett ved elven. Les mer om beliggenheten

Er hunder tillatt på campingplassen Inselrhein Heidenfahrt?

Hunder er tillatt i høysisongen og lavsesongen. Hunder er også tillatt i utleieboliger. Ghester vurderer Inselrhein Heidenfahrt som "egnet for gjester med hund" med 3.3 av 5. Les detaljerte vurderinger nå

Når er Inselrhein Heidenfahrt åpen?

Inselrhein Heidenfahrt er åpen fra 4. april til 31. oktober. Vis detaljer om campingplassen

Er Inselrhein Heidenfahrt familievennlig?

For fritidsaktiviteter tilbyr campingplassen Inselrhein Heidenfahrt mange muligheter, som Lekeplass, Utendørs svømmebasseng, Vannsklie og mye mer. Ved dårlig vær kan du bruke innendørsbassenget (7 km unna).

Vis alle fritidsaktiviteter

Hvordan vurderer gjester og andre campere Inselrhein Heidenfahrt?

Campere vurderer Inselrhein Heidenfahrt til 2.3 av 5.

Gjestene vurderer følgende egenskaper spesielt godt: Beliggenhet

Ifølge gjestene er Inselrhein Heidenfahrt ideell for: Sykling og Kajakkpadling

Les alle campervurderinger

Finnes det shoppingmuligheter i nærheten av Inselrhein Heidenfahrt?

Det finnes en matbutikk 3 km unna. I tillegg tilbyr Inselrhein Heidenfahrt brødservice direkte på plassen. Nærmeste tettsted ligger 3 km unna, den nærmeste byen ligger 5 km unna. Les mer om beliggenheten

Hvor langt er det til nærmeste tettsted eller by fra Inselrhein Heidenfahrt?

Nærmeste tettsted ligger 3 km unna, den nærmeste byen ligger 5 km unna. Du kan nå en buss- eller togstasjon på 0.3 km. Nærmeste motorveiavkjørsel ligger 0.5 km unna. Les mer om beliggenheten

Hvilke spisemuligheter tilbyr Inselrhein Heidenfahrt?

Det er godt sørget for mat, for det finnes en restaurant direkte på plassen. Videre finnes det også en snackbar direkte på plassen.

Med brødservice direkte på plassen kan du starte dagen avslappet.

For selvforpleining finnes det en matbutikk 3 km unna. Ekte grillentusiaster kan til og med fyre opp kullgrillen.

Totalt sett vurderer gjestene mat og drikke på stedet til 2.8 av 5.

Vis alle alternativer i detalj

Finnes det wi-fi eller internett på campingplassen Inselrhein Heidenfahrt?

Dessverre har campingplassen Inselrhein Heidenfahrt foreløpig ikke oppgitt informasjon om wi-fi, men du kan forespørre informasjonen direkte fra campingplassen. Send forespørsel nå

Søk etter andre campingplasser i Rheinland-Pfalz som tilbyr wi-fi

Er Inselrhein Heidenfahrt tilrettelagt for funksjonshemmede?

De fleste stiene på campingplassen Inselrhein Heidenfahrt er asfaltert. Ramper er tilgjengelige for rullestolbrukere. Ingenting står i ieien for bademoro, ettersom tilgangen til vannet er tilrettelagt for funksjonshemmede. Vis alle campingplassens fasiliteter

Hvor mange plasser har Inselrhein Heidenfahrt?

Inselrhein Heidenfahrt har 48 plasser for turister og 50 plasser for fastboende campere.

Vis all informasjon om campingplassen nå

Hvor stor er Inselrhein Heidenfahrt?

Inselrhein Heidenfahrt har en størrelse på 2,2 hektar. Bakkeunderlaget er: Gress

Vis all informasjon om campingplassen nå

Hvor mye koster det å bo på Inselrhein Heidenfahrt?

En overnatting på Inselrhein Heidenfahrt koster fra 23,00 €, men prisene varierer avhengig av valgt periode, gjester, osv. På camping.info kan du sende en uforpliktende forespørsel til Inselrhein Heidenfahrt for å finne ut gjeldende priser og tilgjengelighet. Send forespørsel nå