Seecamp am Oderbruch image 1
Alkaen43,00

Seecamp am Oderbruch


Fanclub logo

Minun FANCLUB-etuni paikan päällä

Näytä vain saapuessasi FANCLUB-passi ja nauti näistä eduista!

  • Fallback
    Leiriydy pidempään ja maksa vähemmän:
    Yövy 7 yötä, maksa vain 6 päivää (pois lukien vuokrattavat kiinteistöt; voimassa huhti-syyskuussa).
  • Fallback
    Leiriydy pidempään ja maksa vähemmän:
    Vuodesta 10 yötä myönnämme alennuksen 10% mukavuus asuntovaunuista ja bungaloweista.
  • Fallback
    50% alennus
    stand up -melonnan vuokraukseen (kerran per henkilö).
  • Fallback
    Myöhäinen uloskirjautuminen
    klo 18.00 asti lokakuusta maaliskuuhun ja 2 yöstä alkaen (saatavuuden mukaan).

Arviot

Arviot yksityiskohtaisesti

  • Rauhallisuus
    5.0

  • Ruoka/kaupat
    4.0

  • Yleinen siisteystaso
    4.3

  • Saniteettitilojen siisteys
    5.0

  • Ystävällisyys
    4.5

  • Infrastruktuuri
    4.2

  • Vapaa-ajan aktiviteetit
    4.0

  • Sijainti
    4.7

  • Vastine rahalle
    4.5

  • Saniteettitilat
    4.3

Mitä vieraat kirjoittavat

user image placeholder
5.0
Familie R.
Majoitusaika: syys 2025
"Relaxation and tranquillity in nature - We arrived as a couple, were welcomed very nicely and for the dog (Labrador) there was a welcome package, which we were very surprised about. As beginner campers, we were given a quiet pitch with a view of the lake. It was a perfect time out for us, quiet, fresh bread rolls every morning, very tasty homemade cakes and pastries at the weekend. On the last evening we treated ourselves to dinner. The owners Tina and Jörg are a wonderful team :) - always friendly, always up for a chat, for excursions or questions they were both very helpful. What really impressed us - they both do everything they can to make guests feel at home. This includes more than just a friendly smile. They were always out and about on the campsite - cleaning the sanitary facilities, pulling weeds, mowing the lawn, watering, etc. It's being renovated, it's evolving and we're very excited to see what it will look like next time. We looked at the whole site and found that the price/performance ratio is positive, the overall impression conveys a "home feeling" and dogs are welcome :), as long as you read the house rules and don't just walk past them so that the dog can quickly pee on the hedge or the cars, run around the site without a lead and then put its sausage down between the campers - without it being picked up." It's only a small dog" - it's impertinent and infinitely ignorant towards other guests and also the operators. We had nothing to complain about, will definitely be back and have already recommended it to others. All the best and thank you very much for 2 wonderfully relaxing weeks
user image placeholder
user image placeholder

2 arvostelua lisää

Näytä kaikki arvostelut

Vieraiden suosittelemia aktiviteetteja

CyclingPolkupyöräily (5 Vierasta)
HikingVaellus (4 Vierasta)
RelaxingRentoutuminen (4 Vierasta)

Swimming
Uinti
(4 Vierasta)
Fishing
Kalastus
(3 Vierasta)
Strolling
Kävelyt
(2 Vierasta)
Culinary
Ruoja/juoma
(1 Vieras)
Culture
Kulttuuri
(1 Vieras)
Mountainbiking
Maastopyöräily
(1 Vieras)

Vieraiden arvioima "Sopii"

5.0
Pariskunnat
5.0
Eläkeläiset
4.7
Koiranomistajat
4.7
Perheet, lapset alle 6 v.
4.0
Telttailijat
4.0
Perheet, lapset alle 12 v.
4.0
Perheet, lapset alle 18 v.

Kuvaus

Profiilini

Welcome to "Seecamp am Oderbruch" Our small nature campsite is located directly by the lake in Alt Zeschdorf, a charming rural village surrounded by fields and forests. The peaceful setting invites you to relax, while the lake is perfect for …swimming. For more activities, you’ll find an info station, brochures, and an information folder. We offer 2 stand-up paddleboards, a rowing boat, and 2 bicycles for rent. The lake is great for fishing, and fishing permits are available on-site. A newly built bike path to Lebus now provides a direct route to the beautiful Oder River. Accommodation Options: - 2 glamping rental caravans for 4 people, including shower & toilet - 1 bungalow for 2 people (ideal for cycling travelers) - 1 bungalow for 4 people - A scenic tent area directly by the lakeshore Dogs are welcome but must be kept on a leash. They can swim outside the campsite at various lake access points. Our guesthouse with an outdoor area provides food and drinks. Free Wi-Fi is available. The campsite is open all year round, and we look forward to your visit!
  • Leirintäalueen luokka:
  • Sivuston koko: 2,4 ha (Maaolosuhteet: Grass)
  • Pelipaikkojen kokonaismäärä: 75
  • Turistipaikkojen määrä: 35 (Joista paketeista: 6)
  • Matkailuautopaikkoja porttien edessä: 0
  • Pysähdyspaikat porttien edessä myös matkailuvaunuille: Ei saatavilla
Ehdota muutosta

Viitehinta

Huippukausi 43,00 €*
Hiljainen kausi 43,00 €*
*Kaksi aikuista, asuntovaunu, auto, sähköt ja paikalliset verot per yö

Toiminta-ajat

01. tammikuu - 31. joulukuu

Ominaisuudet

Tilat

  • Hiiligrilli sallittu
  • Kaasupullojen vaihto
  • Kuivaushuone
  • Kuivausrummut
  • Matkailuautojen huoltopiste
  • Pyykinpesukoneet
  • Wi-Fi
  • Internet-pääte
  • Kylpyvuokraus
  • Polttopuita saatavilla
  • Pöytiä ja penkkejä
  • Säilytyslokerot
  • Yhteinen nuotiopaikka
  • Yksittäiset pesukaapit

Parkkipaikalla

  • Autottomat leiriytymispaikat
  • Sähköliitäntä
  • Varjoisia alueita(Little shade)
  • Vesiliittymä paikalla
  • Auto sallittu leiriytymispaikalla
  • Erillinen tila nuorisoryhmille
  • Kaasupulloliitäntä paikalla
  • Leiritulen tekeminen sallittu
  • TV-liitäntä paikalla

Lemmikit

  • Koirat sallittuja hiljaisella kaudella
  • Koirat sallittuja huippukaudella
  • Koirien uimaranta(0,6 km)
  • Koirapuisto
  • Koirat sallittuja vuokrattaviin majoitustiloihin
  • Suihkut koirille

Perhe & Lapset

  • Leikkipuisto
  • Eläintarha
  • Lastenhoitohuono
  • Ohjelmaa lapsille
  • Sisäleikkitilat

Uinti & Hyvinvointi

  • Avovesiuinti(Lake)
  • Hiekkaranta
  • Nudistiranta
  • Kuumia lähteitä
  • Sauna
  • Sisäuima-allas
  • Ulkouima-allas
  • Vesiliukumäki

Vapaa-ajan mahdollisuudet

  • Kalastus
  • Polkupyörävuokraus
  • Venevuokraus
  • Golf
  • Hiihtohissi
  • Lentopallo
  • Liukumäki
  • Minigolf
  • Murtomaahiihto
  • Purjehdus
  • Purjelautailu
  • Pöytätennis
  • Ratsastus
  • Tennis

Hinta ja ateriapalvelut

  • Kioski
  • Leipää myynnissä alueella
  • Ravintola
  • Ruokakauppa(km)

Esteettömyys

  • Pyörätuoliluiskat
  • Useimmat polut kivetty

Vuokra-asunnot

  • Asuntovaunujen vuokraus
  • Mökkejä
  • Loma-asunnot
  • Mökit
  • Vuokrateltat

Loman tyyppi

  • Pysyvä leiriytyminen
  • Talvileiriytyminen
  • Nudismi
  • Pieni leirintäalue

Sijainti

map
4.6

Ohjeet

Directions: The Seecamp am Oderbruch is located in Zeschdorf, Brandenburg. From Berlin, take the A12 to Frankfurt (Oder)-Mitte, then follow the B112 towards Lebus and continue to Alt Zeschdorf. The campsite is at Neue Siedlung 18, directly by the lake. …Follow the signs to Seecamp.
  • Järvi: Alueella
  • River: 7 km
  • Vuoristossa: Ei
  • Korkeus (merenpinnan yläpuolella): 54 m
  • Seuraava kaupunki: 15 km
  • Seuraava kaupunki/kylä: 7 km
  • Rautatie- tai linja-autoasema: 0,5 km
  • Moottoritien ramppi: 16 km

Osoite

Neue Siedlung 18
15326 Zeschdorf
Saksa
GPS-koordinaatit
Lat 52.43211, Long 14.44546
Ohjeet
Ehdota muutosta

Yhteydenotto

Seecamp am Oderbruch

call or fax
Soita tai faksaa

Usein kysytyt kysymykset

Mitä camping.info FANCLUB -etuja Seecamp am Oderbruch tarjoaa?

Camping.info FANCLUB -jäsenenä saat nämä ainutlaatuiset FANCLUB-edut osoitteessa Seecamp am Oderbruch:
  • Leiriydy pidempään ja maksa vähemmän: - Yövy 7 yötä, maksa vain 6 päivää (pois lukien vuokrattavat kiinteistöt; voimassa huhti-syyskuussa).
  • Leiriydy pidempään ja maksa vähemmän: - Vuodesta 10 yötä myönnämme alennuksen 10% mukavuus asuntovaunuista ja bungaloweista.
  • 50% alennus - stand up -melonnan vuokraukseen (kerran per henkilö).
  • Myöhäinen uloskirjautuminen - klo 18.00 asti lokakuusta maaliskuuhun ja 2 yöstä alkaen (saatavuuden mukaan).
Näin se toimii: Kun saavut leirintäalueelle, näytä vain FANCLUB-jäsenkorttisi camping.info-sovelluksessa ja nauti näistä eduista.

Etkö ole vielä FANCLUBin jäsen?
Saat eksklusiivisia alennuksia ja etuja Seecamp am Oderbruch -leirintäalueella sekä yli 1000 muilla leirintäalueilla ja pysäköintipaikoilla ympäri Eurooppaa!

Liity jäseneksi nyt ja nauti eduista
Lue lisää camping.info-sivuston FANCLUBista

Kuinka kaukana Seecamp am Oderbruch on rannasta?

Seecamp am Oderbruch sijaitsee suoraan rannalla. Tarjolla on myös nudistiranta, joka sijaitsee suoraan paikan päällä. Lue lisää sijainnista

Ovatko koirat sallittuja leirintäalueella Seecamp am Oderbruch?

Koirat ovat sallittuja sesonkiaikana ja sesongin ulkopuolella. Koirat eivät ole sallittuja vuokramajoituksissa. Vieraat arvioivat kohteen Seecamp am Oderbruch kategoriaan ”sopii koiran kanssa matkustaville” arvosanalla 4.7 / 5. Lue yksityiskohtaiset arviot nyt

Milloin Seecamp am Oderbruch on avoinna?

Seecamp am Oderbruch on auki 1. tammikuu - 31. joulukuu. Tarkista saatavuus nyt

Onko Seecamp am Oderbruch lapsiystävällinen?

Vieraat pitävät kohdetta Seecamp am Oderbruch erityisen sopivana perheille, joissa on alle 6, 12 ja 18-vuotiaita lapsia. Vapaa-ajan viettoon leirintäalue Seecamp am Oderbruch tarjoaa paljon mahdollisuuksia, kuten Leikkipuisto ja paljon muuta.

Katso kaikki vapaa-ajanviettomahdollisuudet

Miten vieraat ja muut leiriytyjät arvioivat kohteen Seecamp am Oderbruch?

Leiriytyjät arvioivat kohteen Seecamp am Oderbruch arvosanalla 4.6 / 5.

Vieraat arvioivat seuraavat ominaisuudet erityisen hyviksi: Rauhallisuus, Saniteettitilojen siisteys, Sijainti

Vieraidensa mukaan Seecamp am Oderbruch sopii erityisen hyvin seuraaviin: Pariskunnat ja Eläkeläiset

Vieraidensa mukaan Seecamp am Oderbruch on ihanteellinen seuraaviin: Polkupyöräily ja Vaellus

Lue kaikki leiriytyjien arviot

Onko kohteen Seecamp am Oderbruch lähellä ostosmahdollisuuksia?

Ruokakauppa on 7 km päässä. Lisäksi Seecamp am Oderbruch tarjoaa tuoreen leivän toimituspalvelun suoraan paikan päällä. Lähin pikkukaupunki on 7 km:n päässä, lähim kaupunki on 15 km:n päässä. Lue lisää sijainnista

Kuinka kaukana lähin kaupunki on kohteesta Seecamp am Oderbruch?

Lähin pikkukaupunki on 7 km:n päässä, lähim kaupunki on 15 km:n päässä. Saavut bussi- tai junapysäkille 0.5 km:ssä. Lähin moottoritieliittymä on 16 km:n päässä. Lue lisää sijainnista

Mitä ruokailumahdollisuuksia Seecamp am Oderbruch tarjaa?

Ruokapuoli on kunnossa, sillä suoraan alueella on ravintola. Lisäksi suoraan paikan päällä on välipalabaari.

Paikan päällä tarjottavan tuoreen leivän toimituspalvelun ansiosta voit aloittaa päiväsi rentoutuneesti.

Omatoimiseen kokkaukseen löytyy ruokakauppa 7 km etäisyydeltä. Todelliset grillauksen ystävät voivat jopa sytyttää hiiligrillin.

Kaiken kaikkiaan vieraat arvioivat alueen ruoka- ja juomatarjonnan arvosanalla 4 / 5.

Kaasupullot voi muuten vaihtaa suoraan paikan päällä.

Katso kaikki vaihtoehdot yksityiskohtaisesti

Onko leirintäalueella Seecamp am Oderbruch wi-fi tai internet?

Leirintäalue Seecamp am Oderbruch tarjoaa wi-fin. Tämä on maksutonta.

Onko Seecamp am Oderbruch esteetön?

Suurin osa leirintäalueen Seecamp am Oderbruch teistä on päällystettyjä. Pyörätuolin käyttäjille on saatavilla ramppeja. Katso kaikki leirintäalueen mukavuudet

Kuinka monta paikkaa kohteessa Seecamp am Oderbruch on?

Leirintäalueella Seecamp am Oderbruch on 35 matkailijapaikkaa ja 40 kausipaikkaa.

Katso kaikki leirintäalueen tiedot nyt

Kuinka suuri Seecamp am Oderbruch on?

Kohteen Seecamp am Oderbruch pinta-ala on 2,4 hehtaaria. Maaston tyyppi on: Grass

Katso kaikki leirintäalueen tiedot nyt

Mitä yöpyminen kohteessa Seecamp am Oderbruch maksaa?

Yöpyminen kohteessa Seecamp am Oderbruch maksaa alkaen 43,00 €, mutta hinnat vaihtelevat valitun ajankohdan, vieraiden määrän jne. mukaan. Voit syöttää matkustuspäiväsi camping.info-sivustolla nähdäksesi ajantasaiset hinnat ja saatavuuden.

Syötä matkustuspäiväsi nyt ja katso ajantasaiset hinnat