Campingpark Nabburg image 1
Alkaen25,50

Campingpark Nabburg


Fanclub logo

Minun FANCLUB-etuni paikan päällä

Näytä vain saapuessasi FANCLUB-passi ja nauti näistä eduista!

  • Fallback
    10% alennus
    varauksen kokonaisarvosta 15.3.2026 - 2.4.2026, 7.4.2026 - 30.4.2026 ja 14.9.2026 - . 15.10.2026
  • Fallback
    Lapset leiriytyvät ilmaiseksi
    2 vuoden ikään asti

Arviot

Arviot yksityiskohtaisesti

  • Rauhallisuus
    4.7

  • Ruoka/kaupat
    4.7

  • Yleinen siisteystaso
    4.9

  • Saniteettitilojen siisteys
    4.9

  • Vuokrattavien majoitustilojen kunto
    5.0

  • Ystävällisyys
    5.0

  • Infrastruktuuri
    4.8

  • Vapaa-ajan aktiviteetit
    4.8

  • Sijainti
    4.7

  • Vastine rahalle
    4.8

  • Saniteettitilat
    4.9

Mitä vieraat kirjoittavat

user image placeholder
user image
user image placeholder

3 arvostelua lisää

Näytä kaikki arvostelut

Vieraiden suosittelemia aktiviteetteja

CyclingPolkupyöräily (31 Vierasta)
SwimmingUinti (30 Vierasta)
RelaxingRentoutuminen (21 Vierasta)

Hiking
Vaellus
(18 Vierasta)
Culture
Kulttuuri
(13 Vierasta)
Strolling
Kävelyt
(11 Vierasta)
Kayak
Melonta
(8 Vierasta)
Culinary
Ruoja/juoma
(7 Vierasta)
Fishing
Kalastus
(6 Vierasta)
Tennis
Tennis
(4 Vierasta)
Golf
Golf
(3 Vierasta)

Vieraiden arvioima "Sopii"

5.0
Nuorisoryhmät
4.9
Telttailijat
4.9
Pariskunnat
4.9
Eläkeläiset
4.8
Koiranomistajat
4.8
Perheet, lapset alle 12 v.
4.8
Perheet, lapset alle 6 v.
4.7
Perheet, lapset alle 18 v.

Kuvaus

Profiilini

Our idyllically located Camping Park Nabburg opened in August 2023 and offers you the perfect retreat in the heart of nature. Enjoy the stunning view of the historic old town of Nabburg, just 2 kilometers away, and create unforgettable memories …on our pitches for caravans and motorhomes. The surrounding area offers plenty of leisure activities: The natural course of the Naab River is only 300 meters away, inviting you to relaxing walks or exciting canoe tours. Visit the Upper Palatinate Open-Air Museum, just 2 kilometers away, or take advantage of the nearby tennis courts. Hiking enthusiasts will also love it here – numerous trails start right from the campsite. The Perschen outdoor swimming pool is located right next door, providing a refreshing escape in summer. You can also unwind at our CampingSpa, featuring a sauna and whirlpool, directly on-site. For delicious dining, the Italian restaurant “La Piscina” is right next door. On weekends, we also offer a convenient bread roll service to help you start your day fresh. For our little guests, a playground will be available for fun and adventure starting in summer 2025.
  • Sivuston koko: 3 ha (Maaolosuhteet: Grass)
  • Pelipaikkojen kokonaismäärä: 95
  • Turistipaikkojen määrä: 80 (Joista paketeista: 80)
  • Matkailuautopaikkoja porttien edessä: 0
  • Pysähdyspaikat porttien edessä myös matkailuvaunuille: Ei saatavilla
Ehdota muutosta

Viitehinta

Huippukausi 25,50 €*
*Kaksi aikuista, asuntovaunu, auto, sähköt ja paikalliset verot per yö

Toiminta-ajat

15. maaliskuu - 15. lokakuu

Ominaisuudet

Tilat

  • Hiiligrilli sallittu
  • Kuivausrummut
  • Matkailuautojen huoltopiste
  • Pyykinpesukoneet
  • Wi-Fi
  • Yksittäiset pesukaapit(6)
  • Internet-pääte
  • Kaasupullojen vaihto
  • Kuivaushuone
  • Oleskelutilat
  • Polttopuita saatavilla
  • Pöytiä ja penkkejä
  • Säilytyslokerot
  • Yhteinen nuotiopaikka

Parkkipaikalla

  • Auto sallittu leiriytymispaikalla
  • Erillinen tila nuorisoryhmille
  • Leiritulen tekeminen sallittu
  • Sähköliitäntä
  • Varjoisia alueita(Little shade)
  • Autottomat leiriytymispaikat
  • Kaasupulloliitäntä paikalla
  • Kemikaali-wc:n tyhjennyspiste
  • TV-liitäntä paikalla
  • Vesiliittymä paikalla

Lemmikit

  • Koirat sallittuja hiljaisella kaudella
  • Koirat sallittuja huippukaudella
  • Suihkut koirille

Perhe & Lapset

  • Leikkipuisto
  • Lastenhoitohuono
  • Ohjelmaa lapsille

Uinti & Hyvinvointi

  • Kuumia lähteitä
  • Sauna
  • Sisäuima-allas(1,5 km)
  • Ulkouima-allas
  • Vesiliukumäki
  • Avovesiuinti
  • Hiekkaranta
  • Nudistiranta

Vapaa-ajan mahdollisuudet

  • Golf(20 km)
  • Kalastus(0,3 km)
  • Lentopallo(0,1 km)
  • Minigolf(0,1 km)
  • Murtomaahiihto(35 km)
  • Polkupyörävuokraus
  • Purjehdus(15 km)
  • Purjelautailu(15 km)
  • Ratsastus(10 km)
  • Sukelluspaikka(20 km)
  • Tennis(0,1 km)
  • Venevuokraus(20 km)
  • Hiihtohissi
  • Liukumäki
  • Pöytätennis

Hinta ja ateriapalvelut

  • Kioski(0,1 km)
  • Leipää myynnissä alueella
  • Ravintola(0,1 km)
  • Ruokakauppa(km)
  • Keittomahdollisuudet

Esteettömyys

  • Esteettömät saniteettitilat
  • Esteetön pääsy veteen
  • Pyörätuoliluiskat
  • Useimmat polut kivetty

Vuokra-asunnot

  • Mökkejä
  • Asuntovaunujen vuokraus
  • Loma-asunnot
  • Mökit
  • Vuokrateltat

Loman tyyppi

  • Pysyvä leiriytyminen
  • Nudismi
  • Pieni leirintäalue
  • Talvileiriytyminen

Sijainti

map
4.8

Ohjeet

Directions: Take the A93 and exit at Nabburg, then follow the B85 towards Perschen. In Perschen, turn onto Neusather Straße. The Camping Park Nabburg is at No. 26, right next to the Upper Palatinate Open-Air Museum.
  • Järvi: 12 km
  • River: 0,6 km
  • Vuoristossa: Ei
  • Korkeus (merenpinnan yläpuolella): 400 m
  • Seuraava kaupunki: 2 km
  • Seuraava kaupunki/kylä: 2 km
  • Rautatie- tai linja-autoasema: 1 km

Osoite

Neusather Straße 26
92507 Nabburg-Perschen
Saksa
GPS-koordinaatit
Lat 49.46426, Long 12.19095
Ohjeet
Ehdota muutosta

Yhteydenotto

Campingpark Nabburg

Usein kysytyt kysymykset

Mitä camping.info FANCLUB -etuja Campingpark Nabburg tarjoaa?

Camping.info FANCLUB -jäsenenä saat nämä ainutlaatuiset FANCLUB-edut osoitteessa Campingpark Nabburg:
  • 10% alennus - varauksen kokonaisarvosta 15.3.2026 - 2.4.2026, 7.4.2026 - 30.4.2026 ja 14.9.2026 - . 15.10.2026
  • Lapset leiriytyvät ilmaiseksi - 2 vuoden ikään asti
Näin se toimii: Kun saavut leirintäalueelle, näytä vain FANCLUB-jäsenkorttisi camping.info-sovelluksessa ja nauti näistä eduista.

Etkö ole vielä FANCLUBin jäsen?
Saat eksklusiivisia alennuksia ja etuja Campingpark Nabburg -leirintäalueella sekä yli 1000 muilla leirintäalueilla ja pysäköintipaikoilla ympäri Eurooppaa!

Liity jäseneksi nyt ja nauti eduista
Lue lisää camping.info-sivuston FANCLUBista

Kuinka kaukana Campingpark Nabburg on joesta?

Campingpark Nabburg on 0.6 km:n päässä joesta. Lue lisää sijainnista

Ovatko koirat sallittuja leirintäalueella Campingpark Nabburg?

Koirat ovat sallittuja sesonkiaikana ja sesongin ulkopuolella. Vieraat arvioivat kohteen Campingpark Nabburg kategoriaan ”sopii koiran kanssa matkustaville” arvosanalla 4.8 / 5. Lue yksityiskohtaiset arviot nyt

Milloin Campingpark Nabburg on avoinna?

Campingpark Nabburg on auki 15. maaliskuu - 15. lokakuu. Tarkista saatavuus nyt

Onko Campingpark Nabburg lapsiystävällinen?

Vieraat pitävät kohdetta Campingpark Nabburg erityisen sopivana perheille, joissa on alle 6, 12 ja 18-vuotiaita lapsia. Vapaa-ajan viettoon leirintäalue Campingpark Nabburg tarjoaa paljon mahdollisuuksia, kuten Leikkipuisto, Ratsastus, Ulkouima-allas, Vesiliukumäki ja paljon muuta. Huonolla säällä voit käyttää sisäuima-allasta (1.5 km päässä).

Katso kaikki vapaa-ajanviettomahdollisuudet

Miten vieraat ja muut leiriytyjät arvioivat kohteen Campingpark Nabburg?

Leiriytyjät arvioivat kohteen Campingpark Nabburg arvosanalla 4.8 / 5. Tämä tekee kohteesta Campingpark Nabburg yhden parhaat arviot saaneista leirintäalueista osavaltiossa Baijeri.

Vieraat arvioivat seuraavat ominaisuudet erityisen hyviksi: Vuokrattavien majoitustilojen kunto, Ystävällisyys, Yleinen siisteystaso

Vieraidensa mukaan Campingpark Nabburg sopii erityisen hyvin seuraaviin: Nuorisoryhmät ja Telttailijat

Vieraidensa mukaan Campingpark Nabburg on ihanteellinen seuraaviin: Polkupyöräily ja Uinti

Lue kaikki leiriytyjien arviot

Onko kohteen Campingpark Nabburg lähellä ostosmahdollisuuksia?

Ruokakauppa on 2 km päässä. Lisäksi Campingpark Nabburg tarjoaa tuoreen leivän toimituspalvelun suoraan paikan päällä. Lähin pikkukaupunki on 2 km:n päässä, lähim kaupunki on 2 km:n päässä. Lue lisää sijainnista

Kuinka kaukana lähin kaupunki on kohteesta Campingpark Nabburg?

Lähin pikkukaupunki on 2 km:n päässä, lähim kaupunki on 2 km:n päässä. Saavut bussi- tai junapysäkille 1 km:ssä. Lue lisää sijainnista

Mitä ruokailumahdollisuuksia Campingpark Nabburg tarjaa?

Ruokapuoli on kunnossa, sillä ravintola löytyy 0.1 km etäisyydeltä. Lisäksi 0.1 km etäisyydellä on välipalabaari.

Paikan päällä tarjottavan tuoreen leivän toimituspalvelun ansiosta voit aloittaa päiväsi rentoutuneesti.

Omatoimiseen kokkaukseen löytyy ruokakauppa 2 km etäisyydeltä. Todelliset grillauksen ystävät voivat jopa sytyttää hiiligrillin.

Kaiken kaikkiaan vieraat arvioivat alueen ruoka- ja juomatarjonnan arvosanalla 4.7 / 5.

Katso kaikki vaihtoehdot yksityiskohtaisesti

Onko leirintäalueella Campingpark Nabburg wi-fi tai internet?

Leirintäalue Campingpark Nabburg tarjoaa wi-fin. Tämä on maksutonta.

Onko Campingpark Nabburg esteetön?

Suurin osa leirintäalueen Campingpark Nabburg teistä ei ole päällystettyjä. Pyörätuolin käyttäjille ei ole ramppeja. Saniteettitilat eivät ole esteettömät. Katso kaikki leirintäalueen mukavuudet

Kuinka monta paikkaa kohteessa Campingpark Nabburg on?

Leirintäalueella Campingpark Nabburg on 80 matkailijapaikkaa ja 15 kausipaikkaa.

Katso kaikki leirintäalueen tiedot nyt

Kuinka suuri Campingpark Nabburg on?

Kohteen Campingpark Nabburg pinta-ala on 3 hehtaaria. Maaston tyyppi on: Grass

Katso kaikki leirintäalueen tiedot nyt

Mitä yöpyminen kohteessa Campingpark Nabburg maksaa?

Yöpyminen kohteessa Campingpark Nabburg maksaa alkaen 25,50 €, mutta hinnat vaihtelevat valitun ajankohdan, vieraiden määrän jne. mukaan. Voit syöttää matkustuspäiväsi camping.info-sivustolla nähdäksesi ajantasaiset hinnat ja saatavuuden.

Syötä matkustuspäiväsi nyt ja katso ajantasaiset hinnat