Camping L'orée Du Bois image 1

Camping L'orée Du Bois


Arviot

Kuvaus

Profiilini

Treat yourself to a holiday in the heart of nature in the Médoc region of Gironde, just 2.5 km from France's largest lake. Our campsite in Hourtin offers spacious and comfortable pitches in the Gironde. Whether you are coming with …a tent, caravan or camper van, our pitches are perfectly suited to your needs for a successful holiday in the great outdoors. The spacious and shady pitches and the comfortable mobile home rentals ensure a pleasant stay for every taste and budget. Enjoy a wide range of accommodation in tent bungalows, wooden huts, chalets, mobile homes or cute coconut tents. Nestled in a pristine natural setting, this family campsite invites you to enjoy an authentic and relaxing holiday. Equipped with a swimming pool and water slides, you can cool off and have fun with your family in the summer sun. The campsite's activities will delight young and old throughout the season: an entertainment programme, a mini-club, a playground and free activities at the campsite. During your stay at the campsite in Hourtin, you will have access to a wide range of services. From catering to equipment hire, everything is available to ensure you have a pleasant holiday by the sea in Gironde. We look forward to welcoming you!
  • Leirintäalueen luokka:
Ehdota muutosta

Toiminta-ajat

05. Nisan - 14. Eylül

Ominaisuudet

Tilat

  • Kuivausrummut
  • Matkailuautojen huoltopiste
  • Oleskelutilat
  • Pyykinpesukoneet
  • Wi-Fi(Price unknown)

Parkkipaikalla

  • Sähköliitäntä
  • Varjoisia alueita(Half shaded)

Perhe & Lapset

  • Leikkipuisto
  • Ohjelmaa lapsille
  • Sisäleikkitilat

Uinti & Hyvinvointi

  • Avovesiuinti(2,5 km, Lake)
  • Hiekkaranta
  • Sisäuima-allas
  • Ulkouima-allas
  • Vesiliukumäki

Vapaa-ajan mahdollisuudet

  • Kalastus
  • Lentopallo
  • Minigolf
  • Polkupyörävuokraus
  • Purjehdus
  • Purjelautailu
  • Pöytätennis
  • Sukelluspaikka
  • Tennis
  • Venevuokraus

Hinta ja ateriapalvelut

  • Kioski
  • Leipää myynnissä alueella
  • Ravintola
  • Ruokakauppa

Esteettömyys

  • Esteettömät saniteettitilat

Vuokra-asunnot

  • Mökit
  • Mökkejä
  • Vuokrateltat

Loman tyyppi

  • Nudismi
  • Pieni leirintäalue
  • Talvileiriytyminen

Sijainti

map

Ohjeet

Take Rue d'Aquitaine/D3 and Rue de Parancan. The campsite is on the right-hand side.
  • Sea: 12 km
  • Järvi: 2,5 km
  • Vuoristossa: Ei
  • Seuraava kaupunki: 59 km
  • Seuraava kaupunki/kylä: 1,7 km

Osoite

120 rue d'Aquitaine
33990 Hourtin
Ranska
GPS-koordinaatit
Lat 45.172364337104675, Long -1.052061038116558
Ohjeet
Ehdota muutosta

Yhteydenotto

Camping L'orée Du Bois

call or fax
Soita tai faksaa

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka kaukana Camping L'orée Du Bois on rannasta?

Camping L'orée Du Bois sijaitsee suoraan rannalla. Lue lisää sijainnista

Ovatko koirat sallittuja leirintäalueella Camping L'orée Du Bois?

Leirintäalue Camping L'orée Du Bois ei valitettavasti ole vielä antanut tietoa siitä, ovatko koirat sallittuja alueella, mutta voit kysyä tietoja suoraan leirintäalueelta. Lähetä kysely nyt

Etsi muita leirintäalueita alueelta Uusi-Akvitania, joilla koirat ovat sallittuja

Milloin Camping L'orée Du Bois on avoinna?

Camping L'orée Du Bois on auki 5. Nisan - 14. Eylül. Näytä leirintäalueen tiedot

Onko Camping L'orée Du Bois lapsiystävällinen?

Vapaa-ajan viettoon leirintäalue Camping L'orée Du Bois tarjoaa paljon mahdollisuuksia, kuten Leikkipuisto, Ulkouima-allas, Vesiliukumäki, Ohjelmaa lapsille ja paljon muuta. Huonolla säällä voit käyttää sisäuima-allasta (sivulla) ja sisäleikkitiloja.

Katso kaikki vapaa-ajanviettomahdollisuudet

Miten vieraat ja muut leiriytyjät arvioivat kohteen Camping L'orée Du Bois?

Onko kohteen Camping L'orée Du Bois lähellä ostosmahdollisuuksia?

Ruokakauppa on suoraan leirintäalueella. Lisäksi Camping L'orée Du Bois tarjoaa tuoreen leivän toimituspalvelun suoraan paikan päällä. Lähin pikkukaupunki on 1.7 km:n päässä, lähim kaupunki on 59 km:n päässä. Lue lisää sijainnista

Kuinka kaukana lähin kaupunki on kohteesta Camping L'orée Du Bois?

Lähin pikkukaupunki on 1.7 km:n päässä, lähim kaupunki on 59 km:n päässä. Lue lisää sijainnista

Mitä ruokailumahdollisuuksia Camping L'orée Du Bois tarjaa?

Ruokapuoli on kunnossa, sillä suoraan alueella on ravintola. Lisäksi suoraan paikan päällä on välipalabaari.

Paikan päällä tarjottavan tuoreen leivän toimituspalvelun ansiosta voit aloittaa päiväsi rentoutuneesti.

Omatoimiseen kokkaukseen löytyy ruokakauppa suoraan paikan päältä.

Katso kaikki vaihtoehdot yksityiskohtaisesti

Onko leirintäalueella Camping L'orée Du Bois wi-fi tai internet?

Leirintäalue Camping L'orée Du Bois tarjoaa wi-fin.

Onko Camping L'orée Du Bois esteetön?

Saniteettitilat ovat esteettömät. Katso kaikki leirintäalueen mukavuudet

Kuinka monta paikkaa kohteessa Camping L'orée Du Bois on?

Leirintäalue Camping L'orée Du Bois ei valitettavasti ole vielä antanut tietoa matkailijapaikoista. Lähetä kysely nyt

Etsi muita leirintäalueita alueelta Uusi-Akvitania

Kuinka suuri Camping L'orée Du Bois on?

Leirintäalue Camping L'orée Du Bois ei valitettavasti ole vielä antanut kokotietoja, pukki voit kysyä tietoja myös suoraan paikan päältä. Lähetä kysely nyt

Etsi muita leirintäalueita alueelta Uusi-Akvitania

Mitä yöpyminen kohteessa Camping L'orée Du Bois maksaa?

Leirintäalue Camping L'orée Du Bois ei valitettavasti ole vielä antanut hintatietoja, mutta voit kysyä tietoja myös suoraan paikan päältä. Lähetä kysely nyt

Etsi muita leirintäalueita alueelta Uusi-Akvitania