Parque de Campismo da Campiférias image 1

Parque de Campismo da Campiférias


Betyg

Betyg i detalj

  • Fridfullhet
    3.2

  • Mat / butiker
    3.3

  • Allmän renlighet
    4.3

  • Sanitetsanläggningars renlighet
    4.7

  • Vänlighet
    3.8

  • Infrastruktur
    3.0

  • Fritidsaktiviteter
    3.8

  • Plats
    4.8

  • Valuta för pengarna
    4.5

  • Sanitetsanläggningar
    3.5

Aktiviteter som rekommenderas av gäster

CyclingCykling (2 Gäster)
PartyFest (2 Gäster)
RelaxingAvkopplande (2 Gäster)

Strolling
Lugna promenader
(2 Gäster)
Swimming
Bad
(2 Gäster)
Culinary
Mat & dryck
(1 Gäst)
Hiking
Vandring
(1 Gäst)
Mountainbiking
Mountain biking
(1 Gäst)
Surfing
Surfa
(1 Gäst)

Bedömd av gäster som "Lämplig för"

4.8
Gäster med tält
4.7
Par
4.7
Pensionärer
4.3
Ungdomsgrupper
4.0
Familjer med barn under 12 år
4.0
Familjer med barn under 18 år
3.0
Familjer med barn under 6 år

Beskrivning

Profil

Ingen beskrivning än.

  • Campingkategori:
Föreslå ändring

Egenskaper

Vid parkeringsplatsen

  • Elektriska anslutningar

Uthyrningsboende

  • Bungalows
  • Hyra husvagnar
  • Hyra tält
  • Semesterlägenheter

Plats

map
4.0

Adress

Rua da Praça
7645 - 301 Vila N. de Milfontes
Portugal
GPS-koordinater
Lat 37.7289, Long -8.77738
Få vägbeskrivningar
Föreslå ändring

Kontakt

Parque de Campismo da Campiférias

Vanliga frågor

Är hundar tillåtna på campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias?

Campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias har tyvärr inte lämnat någon information om huruvida hundar är tillåtna på campingplatsen än, men du kan efterfråga informationen direkt från campingplatsen.

Sök efter andra campingplatser i Alentejo som tillåter hundar

När har Parque de Campismo da Campiférias öppet?

Tyvärr har campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias ännu inte lämnat någon information om sina öppettider, men du kan begära informationen direkt från campingplatsen.

Sök efter andra campingplatser i Alentejo med lediga platser

Är Parque de Campismo da Campiférias familjevänlig?

Gäster anser att Parque de Campismo da Campiférias är särskilt lämplig för familjer med barn under 12 och 18 år.

Läs alla recensioner från campare

Hur bedömer gäster och andra campare Parque de Campismo da Campiférias?

Campare ger Parque de Campismo da Campiférias betyget 4 av 5. Detta gör Parque de Campismo da Campiférias till en av de bäst rankade campingplatserna i förbundslandet Alentejo.

Gäster ger följande egenskaper särskilt bra betyg: Plats, Sanitetsanläggningars renlighet, Valuta för pengarna

Enligt gästerna är Parque de Campismo da Campiférias särskilt lämplig för: Gäster med tält och Par

Enligt gästerna är Parque de Campismo da Campiférias idealisk för: Cykling och Fest

Läs alla recensioner från campare

Finnes det inköpsmöjligheter i närheten av Parque de Campismo da Campiférias?

Tyvärr har campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias inte angett några detaljer om inköpsmöjligheter än, men du kan efterfråga informationen direkt från campingplatsen.

Sök efter andra campingplatser i Alentejo med inköpsmöjligheter

Hur långt är det till närmaste ort eller stad från Parque de Campismo da Campiférias?

Tyvärr har campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias inte angett någon avståndsinformation än, men du kan också efterfråga informationen direkt från campingplatsen.

Sök efter andra campingplatser i Alentejo

Vilka matalternativ erbjuder Parque de Campismo da Campiférias?

Tyvärr har campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias inte lämnat någon information om restaurangalternativ än, men du kan efterfråga informationen direkt från campingplatsen.

Överlag ger gästerna maten och drycken på platsen 3.3 av 5.

Sök efter andra campingplatser med restaurang i Alentejo

Finns det wi-fi eller internet på campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias?

Tyvärr har campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias inte lämnat någon information om wi-fi än, men du kan efterfråga informationen direkt från campingplatsen.

Sök efter andra campingplatser i Alentejo som erbjuder wi-fi

Är Parque de Campismo da Campiférias tillgänglighetsanpassad?

Tyvärr har campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias inte lämnat någon information om tillgänglighet än, men du kan också efterfråga informationen direkt från campingplatsen.

Sök efter andra campingplatser i Alentejo

Hur många platser har Parque de Campismo da Campiférias?

Tyvärr har campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias inte lämnat någon information om turistplatser än.

Sök efter andra campingplatser i Alentejo

Hur stor är Parque de Campismo da Campiférias?

Tyvärr har campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias inte lämnat någon information om storleken än, men du kan också efterfråga informationen direkt från platsen.

Sök efter andra campingplatser i Alentejo

Vad kostar det att bo på Parque de Campismo da Campiférias?

Tyvärr har campingplatsen Parque de Campismo da Campiférias inte lämnat någon information om priser än, men du kan också efterfråga informationen direkt från platsen.

Sök efter andra campingplatser i Alentejo